FitCamps Düzce Melen Çayı Rafting

FitCamps Düzce Melen Çayı Rafting

< Geri dönün

Melen Çayı, Düzce ili sınırlarından doğup 60 km boyunca akarak Melen Ağzı olarak bilinen bölgeden Karadeniz’e dökülen ırmağımızdır. Havza genişliği 2317 km karedir.  Melen çayı aşağı kesimlerde Sakarya-Düzce il sınırını ayırmaktadır. Melen çayını popüler yapan iki sebep bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Türkiye’nin en güvenli ve talep gören rafting parkuru olmasıdır.

İkinci neden ise birincisini baltalayan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan İstanbul içme suyu ve Melen barajı projesinin yapılmaya çalışılmasıdır. Biz rafting sporu açısından ele almaya devam edeceğiz.

Düzce Melen Çayında Rafting Sporu 

Düzce Melen Çayında rafting sporu 1999 yılında bir maceracı grubun rafting sporunu denemesi ile başlamıştır. Ondan sonra Melen çayında rafting yapılabileceği fikri çıkmıştır. 17 senedir Melen çayı üzerinde rafting sporu yapılmakta amatör ve profesyonel rafting sporcuları ağırlanmaktadır.

İlk yıllarda rafting sporu çok bilinmediği için uzun uğraşlar sonucu katılım sayıları artırılmayı başarılmıştır. Birçok firma Melen çayı rafting turları düzenleyerek rafting sporunun gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Melen çayı rafting parkur uzunluğu 13 km’dir. İlk 2 km’lik alan acemi parkuru olarak adlandırılmakta ve katılımcıların rafting öncesi aldıkları eğitim burada rafting rehberleri eşliğinde uygulanmaktadır. Sonraki 11 km’lik alan da bolca dalgalarla boğuşarak adrenalin yaşanmaktadır.

Rafting sporunda rafting zorluk derecesi diye bir tabir vardır. Bu rafting yaptığınız nehrin çeşitli kriterlerden geçerek numaralandırılması anlamına gelmektedir. Melen çayı rafting zorluk derecesi 3+1 dir. Amatör anlamda yorumlarsak hem keyifli hem de güvenli bir parkurdur.

Program ücreti: 20 ders kredisi

Program ile yakılacak yaklaşık kalori: 700 kalori

Program için gerekli malzemeler: Havlu ve su

Bu ders için rezervasyon yap >

Bu Programlar İlgini Çekebilir

Fitmoms Run Club

Fitmoms Run Club

Koşu kulübümüz, tüm annelerimizin kendi seviyelerine göre katılabilecekleri koşu gruplarından oluşmaktadır.

Detaylar >
Fitmoms Baby

Fitmoms Baby

Fitmoms Baby hamile dönemindeki anne adaylarımız için dizayn edilmiştir.

Detaylar >
FitExpat Pilates

FitExpat Pilates

Pilates is a form of exercise that concentrates on strengthening the core muscles in the body.

Detaylar >
FitLive Bodyweight Training

FitLive Bodyweight Training

Ekipman yok mazeret yok. Sadece kendi vücut ağırlığınızı kullanarak tüm vücudunuzu çalıştırıyoruz.

Detaylar >
Fitlive mat Pilates

Fitlive mat Pilates

Fitlive mat Pilates derslerimiz ile kemik yoğunluğunu arttırırsın, sırt ve karın kaslarını güçlendirirsin, esnekliğini arttırırsın ve postürünü düzeltebilirsin.

Detaylar >
Zumba

Zumba

Zumba® Latin kökenli bir Cardio egzersiz programıdır. 12 yaşından itibaren kadın, erkek herkese ve her yaş grubuna hitap etmektedir.

Detaylar >

Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.

Haydi, seni bekliyoruz...

ÜYE OL
Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.