FitCamps Düzce Melen Çayı Rafting

FitCamps Düzce Melen Çayı Rafting

< Geri dönün

Melen Çayı, Düzce ili sınırlarından doğup 60 km boyunca akarak Melen Ağzı olarak bilinen bölgeden Karadeniz’e dökülen ırmağımızdır. Havza genişliği 2317 km karedir.  Melen çayı aşağı kesimlerde Sakarya-Düzce il sınırını ayırmaktadır. Melen çayını popüler yapan iki sebep bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Türkiye’nin en güvenli ve talep gören rafting parkuru olmasıdır.

İkinci neden ise birincisini baltalayan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan İstanbul içme suyu ve Melen barajı projesinin yapılmaya çalışılmasıdır. Biz rafting sporu açısından ele almaya devam edeceğiz.

Düzce Melen Çayında Rafting Sporu 

Düzce Melen Çayında rafting sporu 1999 yılında bir maceracı grubun rafting sporunu denemesi ile başlamıştır. Ondan sonra Melen çayında rafting yapılabileceği fikri çıkmıştır. 17 senedir Melen çayı üzerinde rafting sporu yapılmakta amatör ve profesyonel rafting sporcuları ağırlanmaktadır.

İlk yıllarda rafting sporu çok bilinmediği için uzun uğraşlar sonucu katılım sayıları artırılmayı başarılmıştır. Birçok firma Melen çayı rafting turları düzenleyerek rafting sporunun gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Melen çayı rafting parkur uzunluğu 13 km’dir. İlk 2 km’lik alan acemi parkuru olarak adlandırılmakta ve katılımcıların rafting öncesi aldıkları eğitim burada rafting rehberleri eşliğinde uygulanmaktadır. Sonraki 11 km’lik alan da bolca dalgalarla boğuşarak adrenalin yaşanmaktadır.

Rafting sporunda rafting zorluk derecesi diye bir tabir vardır. Bu rafting yaptığınız nehrin çeşitli kriterlerden geçerek numaralandırılması anlamına gelmektedir. Melen çayı rafting zorluk derecesi 3+1 dir. Amatör anlamda yorumlarsak hem keyifli hem de güvenli bir parkurdur.

Program ücreti: 20 ders kredisi

Program ile yakılacak yaklaşık kalori: 700 kalori

Program için gerekli malzemeler: Havlu ve su

Bu ders için rezervasyon yap >

Bu Programlar İlgini Çekebilir

FitKids Gym

FitKids Gym

Fitkids programları ile açık havada bol oksijenli ortamlarda uzman eğitmenler ile çocuğunuzun fiziksel ve sosyolojik gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Detaylar >
Fitlive mat Pilates

Fitlive mat Pilates

Fitlive mat Pilates derslerimiz ile kemik yoğunluğunu arttırırsın, sırt ve karın kaslarını güçlendirirsin, esnekliğini arttırırsın ve postürünü düzeltebilirsin.

Detaylar >
FitKids Pilates

FitKids Pilates

Erken yaşta çocukların pilates yapması,uzun ve sağlıklı bir hayata başlangıç yapmaları için en iyi yollardan bir tanesidir.

Detaylar >
FitClubs Running

FitClubs Running

Koşarak İstanbul’u keşfedelim.

Detaylar >
FitExpat Yoga

FitExpat Yoga

Yoga is a systematic practice of physical exercise, breath control, relaxation, control, and positive thinking and meditation aimed at developing harmony in the body, mind, and environment.

Detaylar >
FitPeople Bootcamp

FitPeople Bootcamp

İlk olarak Amerika’da ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyada popüler olan bootcamp antrenmanı, askeri disiplin ile yapılan kondisyonu sürekli yüksek seviyelerde tutmayı amaçlayan bir antrenmandır.

Detaylar >

Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.

Haydi, seni bekliyoruz...

ÜYE OL
Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.