Göbek Nasıl Eritilir? Nasıl Düz Bir Karına Sahip Olunur?

BLOG > Sağlıklı Beslenme

Göbek Nasıl Eritilir? Nasıl Düz Bir Karına Sahip Olunur?

Göbek Nasıl Eritilir? Nasıl Düz Bir Karına Sahip Olunur?

Yürüyerek göbek nasıl eritilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Yürüyüş yaparak kalori yakarsınız ve vücudunuzdaki yağ oranı azalır. Yani yürüyüş yapmak sadece göbek yağlarınızı kaybetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer bölgelerdeki yağları da eritir. Yürümek en iyi yağ yakma egzersizlerinden biridir. Ayrıca, ihtiyacınız olan tek ekipman iyi bir spor ayakkabıdır.

Yürüyüş yapmak, düzenli egzersiz rutininizin bir parçası olursa kilo vermenize çok yardımcı olur.

Tüm Vücudu Çalıştıran Egzersizlere Odaklanın

Karın bölgenizde bir yağ tabakası varken hedeflenen egzersizlerle karın kası yapmak neredeyse imkansızdır. Tüm vücudu kapsayan egzersizler birçok kas grubunu çalıştırır. Böylece, daha fazla kalori yakarsınız ve vücudunuzdan genel olarak yağ kaybedersiniz. Düzenli olarak tüm vücuda yönelik orta derece yoğun bir egzersiz yaptığınızda saatlerce çalışmak zorunda kalmazsınız.  Kendi başınıza, düzenli olarak egzersiz yapmakta zorlanıyorsanız, antrenmanlarınızda size eşlik edecek HerYerdeSpor spor eğitmenleriyle çalışabilirsiniz. 

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Kaslarınızı Güçlendirin

Kaslarınızı güçlendirmek için en iyi egzersiz Plank ! Kaslarınızı güçlendirdiğinizde, genel olarak tüm vücudunuz kuvvet kazanır. Böylece daha iyi bir görünüme sahip olursunuz ve vücudunuz kolaylıkla her türlü spor faaliyetine daha yatkın bir hale gelir.  Plank, aynı zamanda dengenizi de geliştirmenize yardımcı olur. Her antrenman sırasında plank yapmayı bir görev haline getirin . Karın kaslarınızda değişimi hissetmeye başladığınızda, vücudunuzun olumlu yönde gelişeceğinden emin olacaksınız.

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Alkolden Uzak Durun

Alkol sadece boş kaloriye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda östrojeni kan dolaşımına salar ve bu da aşırı kilo almanıza neden olabilir.  Düz bir karın konusunda gerçekten ciddiyseniz, alkol alımınızı minimumda tutun.

Yeme Alışkanlıklarınızı Kontrol Altına Alın

Düz bir karın için egzersiz yapmanın yanında beslenme alışkanlıklarınız da çok önemlidir.

  • Tüm işlenmiş gıdalardan, fast food yiyeceklerden, cipslerden, sodalardan kurtulun. Vücudunuza aldığınız her ekstra şeker göbek yağlarından kurtulmanıza engel olur. Unutmayın,hiç ummadığınız gıdalar şeker içerir. Paketli ürünleri alırken mutlaka içeriğine göz atın.
  • Meyveler, sebzeler, yağsız protein ve zeytin yağı! Kontrollü olarak tüketebileceğiniz en güzel besinlerdir.
  • Su için. Su içmek, şişkinliğinizi önler ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur. 

Düz bir karına sahip olmak bir gecede gerçekleşebilecek bir olay değildir, ancak aynı zamanda imkânsız da değildir.

Göbek yağlarınızdan kurtulmaya gerçekten kararlıysanız beslenmenizde ve yaşam tarzınızda değişiklikler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer egzersiz yapmaya başlarsanız, yeme alışkanlıklarınızı daha kolay kontrol altına alırsınız. Ertelemeyin ve nerden başlayacağınız konusunda kararsızsanız, evde herhangi bir ekipman olmadan online Fitlive derslerinden birini seçerek hemen başlayabilirsiniz.

Paylaşın

Değer Giray

Değer Giray

Uzun yıllardır içerik yazarı olarak çalışan, spor yapmanın hayatının her alanında pozitif etkilerini yaşayan Değer Giray, Her Yerde Spor ve FitPeopleHUB için yazılarını siz değerli spor severlerle paylaşmaktadır.


Yorumlar

Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.

Haydi, seni bekliyoruz...

ÜYE OL
Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.