Kişiliğinize Göre En İyi Egzersiz

BLOG > Aktif Yaşam

Kişiliğinize Göre En İyi Egzersiz

Kişiliğinize Göre En İyi Egzersiz

Şimdiye kadar, Cross-Fit'ten Pilates'e kadar birçok dersi denemiş olabilirsiniz. Fakat, size uygun olan bir egzersiz programını yaşam tarzına dönüştürmekte zorlanıyor musunuz? Tembel olduğunuz ya da yapmak istemediğinizden değil! Deniyorsunuz, ama henüz bulamamışsınız. Bunu bir sorun olarak görmek yerine, kişilik özelliklerinizden yola çıkarak size en uygun egzersiz programını bulabilirsiniz.

Kişilik Türü : Sosyal, Kıpır kıpır

Egzersiz : Zumba

Spor yaparken bile sosyal olmayı, iletişim kurmayı seviyorsanız bu egzersiz size göre olabilir. Bu sınıflarda, kendinizi ifade edebileceğiniz ve başkalarıyla bağ kurabileceğiniz grup ortamlarını yaşarsınız. Zumba dersleri çoğunlukla enerjik atmosferi olan, ilham verici insanlarla doludur. Dersten önce ve sonra diğer Zumba'lılarla kesinlikle sosyalleşebilirsiniz.

Kişilik Türü : İçe dönük

Egzersiz : Evde Tek Başına

Bazen etrafınızdaki insanların size baktığı düşüncesi sizi bir egzersiz dersinden soğutmak için yeterli olabilir. Utangaç, grup derslerine katılma fikrinden hoşlanmayan ya da belli saatlere tabii olmayı sevmeyen bir kişilikteyseniz evde egzersiz yapmak tam size göre olabilir. Bunun için Youtube'daki ücretsiz videolardan faydalanabilir ya da profesyonel bir programla ilerlemek için HerYerdeSpor ekibinin online derslerine evinizden katılabilirsiniz

Kişilik Türü: Disiplinli, Planlı

Egzersiz : Bootcamp

Yapılacaklar listelerinden, disiplinli çalışmalardan, sıra dışı programlardan gerçekten hoşlanan bir kişiliğiniz varsa bootcamp sınıfına katılmak size çok iyi gelebilir. Eğitim kampları, vücudunuzda harikalar yaratmak ve aynı zamanda sınırlarınızı zorlamak için tasarlanmıştır.  Bu tür bir antrenman disiplin ve kontrol gerektirir. Savaşçılar için mükemmel bir seçimdir. HerYerdeSpor'un açık havada Bootcamp sınıflarını bir derslik kredi alarak deneyebilirsiniz.

Kişilik Türü: Rekabetçi

Egzersiz : Cross-Fit

Rekabeti seven ve aynı zamanda çevrenizdeki kişilerin gelişimini izlerken motive olan biriyseniz, CrossFit ailesine katılabilirsiniz.  Bu antrenmanlar, sizi en iyi olmanız için zorlayacak, neşelendirecek. Ayrıca, vücudunuzun gelişimine tanık olacağınız crossfit Antrenmanlarıyla doğru bir seçim yaptığınızı fark edeceksiniz. CrossFit sınıfına katılın ve birkaç derste egzersiz konusundaki bakış açınızın nasıl değiştirdiğini görün.

Kişilik Türü: Hırslı

Egzersiz : Yürüyüş, Koşu

Kendinizi hedeflerinizden alamayan biriyseniz, spor salonunda ağırlık kaldırmak sizin için yeterli olmayacaktır. Belirli hedefleri olan yürüyüş ya da koşu gruplarına katılabilirsiniz.  Hırslı insanlar genellikle başarıya ulaşabilmek için odaklanır. Bu nedenle, motivasyonunuzu sağlayacağınız egzersiz bu olabilir. HerYerdeSpor'un koşu gruplarına buradan katılabilirsiniz.

Kişilik Tipi: Enerjik

Egzersiz : Bisiklet, Spinning

Enerjinize ayak uydurabilecek bir egzersiz bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Koşu bandı size sıkıcı geliyor veya bir grup dersinden sonra kendinizi tatmin olmamış hissediyorsunuz. Durumuz böyleyse, spinning derslerine ya da açık havada bisiklet gruplarına katılabilirsiniz. Spinning dersleri, müziğin ritmine ayak uydurmanıza ve performansınızı arttırmaya zorlar. Bu derslerden birine katılarak, her zamankinden daha iyi hissedeceksiniz.

Kişilik Türü: Endişeli

Egzersiz : Yoga

Kaygı kişiliğinizin derinliklerine yayılıyorsa, yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri yogadır. İster yoga gruplarına , isterseniz evde yoga derslerine katılın , yoga sakinleşmenize yardımcı olur. Ayrıca yoga, kendi içinize dönmenizi sağlar ve vücudunuzu tanımanıza yardımcı olur. Ders başına kredi satın alarak yoga derslerini deneyebilirsiniz.

Kişilik Türü: Sakin

Egzersiz : Pilates

Sakin ve kendini huzurlu hisseden biriyseniz yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri pilatestir. Pilates özünde sakinleştirici ve rahatlatıcı bir egzersizdir. Bu Antrenman, sakinliği seven biri için mükemmel bir program sunar. Başlarda biraz zorlanabilirsiniz ancak birkaç dersten sonra aradığınız egzersizi bulduğunuzun farkına varacaksınız. HerYerdeSpor'un başlangıç pilates dersleri ile hemen harekete geçin!

Kişilik Türü: Dalgın, Odaklanamayan

Egzersiz : Fonksiyonel Antrenman

Dikkati dağınık, biraz dalgın bir yapıda iseniz fonksiyonel  antrenman sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Fonksiyonel Antrenman, yüksekten düşüğe kadar farklı yoğunlukta egzersizleri içerir. Böylece, egzersizin düşük yoğunluklu bölümlerinde rahatlarken yüksek yoğunluklu bölümlerinde kendinizi odaklanmaya zorlayabilirsiniz. 

Kişiliğinize uygun bir antrenmanı belirlemeye çalışarak gerçekten sevdiğiniz bir spor programını düzenli olarak yapabilirsiniz. Aradığınız egzersizi Bir kez bulduğunuzda, bu bir yaşam tarzı haline gelir. Her zaman her yerde spor yapmanız dileğiyle!

Paylaşın

Değer Giray

Değer Giray

Uzun yıllardır içerik yazarı olarak çalışan, spor yapmanın hayatının her alanında pozitif etkilerini yaşayan Değer Giray, Her Yerde Spor ve FitPeopleHUB için yazılarını siz değerli spor severlerle paylaşmaktadır.


Yorumlar

Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.

Haydi, seni bekliyoruz...

ÜYE OL
Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.