Evde Spor yapmak

BLOG > Aktif Yaşam

Evde Spor yapmak

Evde Spor yapmak

İçinde bulunduğumuz modern yaşamın koşuşturması kimi zaman o kadar çılgın bir hal alıyor ki bazen her şeyi gerçekten yapmakta zorlanıyoruz.

Bazı günlerde hatta haftalarda zaman asla yeterli gelmiyor. İş toplantıları, çocukların kursları, alışveriş ve daha birçok iş arasında o çok gitmek istediğiniz hatta üye olduğunuz ancak vakitsizlikten gidemediğiniz spor salonunuz sadece ödenmiş bir fatura olarak e-postanıza geliyor. Egzersiz yapmak vücut güzelliğiniz olduğu kadar zihninizi rahatlatmaya da hizmet ediyor.

İşte size evde spor yapmak ile ilgili yazımızla evde nasıl spor yapacağınızı, nasıl motive olacağınızı ve en önemlisi de evde ama uzman ellerde nasıl düzenli spor yapacağınızı anlatıyoruz.

Evde Spor Yapmanın Avantajları

Evde spor yapmanın birçok avantajı vardır:

  • Evde spor yapmak, spor salonuna gidip gelirken kaybedilecek zamandan tasarruf etmek anlamına gelir. 
  • Evde egzersiz yapmaya karar verdiğinizde,  istediğiniz saatte, tercih ettiğimiz anlarda, hatta işe gitmeden önce veya öğle yemeği molasında egzersiz yapabilirsiniz.
  • Evde egzersiz yaparken, küçük molalarda  çamaşır makinesini doldurma, kedinizle oynama, çiçeklerinizi sulama gibi diğer küçük işleri yerine getirebilirsiniz.
  • Spor salonu ücretini ödeyip, bu gün de gidemedim stresinden kurtulursunuz.
  • Spor yapmak için ille de spor aletlerine ihtiyacınız yoktur.Evde kendi vücut ağırlığınızı kullanarak harika egzersiz programlarına katılabilirsiniz.
  • Spor yapmak, spor salonunda, parkta, bahçede ve evde vücudunuzun endorfin salgılamasını sağlar. Bu sayede ruh haliniz pozitif olarak değişir. Sabah saatlerinde evde spor yaparak güne başlamak tüm gününüzün enerji dolu geçmesine yardımcı olur.

Evde Spor Yaparken Motivasyon

Evde spor yapmanın daha doğrusu yapamamanın baş düşmanı tembelliktir. Spor salonuna gittiğinizde eğer sadece sizinle ilgilenen bir spor eğitmeniniz varsa o zaman kendinizi Rocky gibi hissedebilirsiniz.  Ya da grup derslerine katıldığınızda dersi yöneten uzman eğitmenler sizi oldukça motive edecektir. Size bu motivasyonu kendi evinizde sağlayacak birçok alternatifiniz var desek !

Online Derslerle, Size Özel Eğitmenler

İnternet, evde egzersiz yapmak için hem ücretsiz hem de ücretli derslerle doludur. Egzersiz alanları sınırsızdır ve pilates, kardiyo ile kilo vermek ya da kaslarınıza yönelik birçok dersleri bulabilirsiniz.  İşte sizin için evde spor yapabileceğiniz heryerdespor alternatifleri!

Evde Online Spor Dersleri

Heryerdespor ekibi, profesyonel eğitmenlerden oluşan bir kadro tarafından hem açık havada hem de online olarak evde pilates ve çeşitli egzersizlerin derslerini veren bir platformdur. Evinizin konforunda motivasyonunuzu sağlayacak harika bir seçenektir. Kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Her dersin bir kredi karşılığı ücreti vardır. Siz, kredi satın alırsınız ve istediğiniz ders için kredilerinizi kullanabilirsiniz. Eğitmenler eşliğinde ve ödeme rahatlığı ile dilediğiniz derse katılabilirsiniz.

Heryerdespor Online Plates Mat Dersleri

Pilates mat antremanı, hayat boyu sağlıklı alışkanlıkların temelini oluşturacak olağanüstü iyi bir antrenmandır. Esneklik, iyi bir duruş, daha verimli hareket etme, beden ve zihin kordinasyonu pilates mat çalışmasıyla elde edilebilir. İlk defa pilates derslerine katılacaksanız başlangıç düzeyi dersleriyle başlayabilirsiniz.

FitLive Crossfit at Home

CrossFit, vücut ağırlığı egzersizlerini diğer ağırlık kaldırma ve kardiyo egzersizleriyle tek seansta birleştiren orta ve ileri seviye spor yapanlar için evde rahatlıkla yapabilecek yoğun bir antrenmandır. Düzenli olarak katıldığınız online crossfit derslerinin faydalarını birkaç ay sonra net bir şekilde görebilirsiniz. Crossfit antrenmanları ile kaslarınız kısa sürede daha güçlü ve dirençli hale gelir ve metabolizmanız hızlanır.

FitLive Dumbbell Workout

Dambıl  egzersizi, tüm vücudu çalıştırmak için mükemmel bir antrenmandır. Evde antrenman yaparak kaslarını geliştirmek ve aynı zamanda bunu profesyonel bir eğitmenle yapmak isteyen herkesin katılabileceği bir derstir.

Şuan için evde dambılınız yoksa biraz yaratıcılığınızla evde kullandığınız objelerden yardım alabilirsiniz. Önemli olan, sağlam olmaları ve onları iyi kavrayabilmenizdir.

FitLive Mobility & Stretching

Esnemek, kasları güçlü ve sağlıklı tutar ve vücudunuzdaki eklemlerde bir dizi hareketi gerçekleştirmek için bu esnekliğe ihtiyacınız vardır. Esnek olmayan kaslar kısalır ve gerginleşir.  Bu sizi eklem ağrısı, gerginlik ve kas hasarı riskine sokar.

Neyse ki, esnekliğinizi ve hareketliliğinizi kazanmak kolaydır. Sadece biraz zaman alır. Hem spor yaparken hem de günlük yaşamınızda daha özgürce hareket edebilmeniz için kas gerginliğini hafifletmeye ve hareketliliği artırmaya yardımcı olmak için HerYerdeSporYap ekibinin uzman eğitmenleri ile FitLive Mobility & Stretching derslerine katılabilirsiniz.

FitLive Bodyweight Training

Vücut ağırlığı eğitimi, sadece kendi vücut ağırlığınızın kullanıldığı bir antremandır. Klasik ağırlık antrenmanlarından farklı olarak ağırlık, dambıl, kettlebells gibi aletler kullanılmaz. HerYerdeSporYap online bodywight antremanlarına katıldığınızda vücut ağırlığınızı direnç olarak kullandığınız ve yerçekimi kuvvetine karşı hareket etmeniz gereken farklı tipte egzersizler yaparsınız .

Paylaşın

Değer Giray

Değer Giray

Uzun yıllardır içerik yazarı olarak çalışan, spor yapmanın hayatının her alanında pozitif etkilerini yaşayan Değer Giray, Her Yerde Spor ve FitPeopleHUB için yazılarını siz değerli spor severlerle paylaşmaktadır.


Yorumlar

Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.

Haydi, seni bekliyoruz...

ÜYE OL
Kısa bir süre için ilk ders ücretsiz. Hemen üye ol, sana vereceğimiz 1 ders kredisi ile ilk dersine katıl.